Nieuws en agenda

Webinar Data Storage
Op donderdag 15 mei organiseren we een webinar over onze nieuwe dienst de Data Storage. Hieronder vind je meer informatie.
Inmiddels staan er bijna tien bestanden in de Data Storage. Tijdens de webinar zullen we nader ingaan op het plaatsen en gebruiken van bestanden in de Data Storage. Twee ontwikkelaars van geplaatste bestanden zullen vertellen over hun databestanden, de reden voor het delen ervan en mogelijke use cases.
Vul je gegevens in om je aan te melden voor de Webinar Data Storage.
Nieuwe dienst: Data Storage
De Data Storage is een nieuwe dienst binnen de CBS-microdataomgeving. De Data Storage is bedoeld om (grote) analysebestanden van onderzoekers te delen met onderzoekers. Net als de catalogusbestanden worden ze read-only aangeboden. Voordeel voor aanbieders van bestanden is dat deze geen opslagruimte in de eigen projectomgeving meer kosten. Deze dienst loopt tot en met mei 2025 als pilot. De kosten voor de opslag worden gedurende die periode betaald door ODISSEI. Afhankelijk van de belangstelling wordt deze dienst definitief.
Voorwaarden voor het plaatsen van bestanden:
- Het bestand dat je beschikbaar wilt stellen is gemaakt met enkel CBS-microdata.
- Als je een bestand maakt ben je zelf verantwoordelijk voor vragen die daarover komen.
- Voor de metadata is een sjabloon te vinden in de CBS-microdataomgeving.
- Het script om de bestanden te maken, en de metadata die de bestanden beschrijft exporteer je en laat je via ODISSEI in het ODISSEI Metadataportal en Code repository plaatsen.
Wil je een bestand plaatsen dan kun je het formulier ‘aanvraag Data storage’ invullen. Dit is binnen de CBS-microdataomgeving te vinden is in de utilities map. Zet het ingevulde formulier op de H-schijf in een map ‘voor Data storage facility’ en mail je adviseur van Microdata Services, dat het formulier er staat.
Voorwaarden voor het gebruik van het bestand:
- Aanvrager motiveert de aanvraag en geeft aan hoe het bestand bijdraagt aan het doel van het onderzoek.
- De aanvragende partij betaalt voor alle onderliggende CBS-microdatabestanden.
Neem in de CBS-microdataomgeving een kijkje in de metadatamap onder Utilities voor meer uitleg, en in Extern Maatwerk in de map OtherData voor reeds beschikbare bestanden. Houd ook de mail in de gaten om aan te melden voor het webinar over deze dienst (datum volgt later).